(LV)  English  Latvian

Kā iegūt bezmaksas Office 365?

Office365

Sākot ar 2015./2016. studiju gadu Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmija saviem RPIVA Informācijas sistēmas lietotājiem – visiem studentiem (gan pilnā, gan nepilnā laikā studējošajiem) un mācībspēkiem nodrošina bezmaksas piekļuvi Microsoft Office 365 (http://www.office.com).

Office 365 ir jau visiem pazīstamais Microsoft Office programmu komplekts (Word, Excel, PowerPoint, u.c.), bet to papildina jauni rīki un iespējas, kas pateicoties jaunākajām Microsoft tehnoloģijām ļauj darbu veikt gan mājās un darbā, gan galddatorā un tīmeklī, gan arī dažādās mobilajās ierīcēs. Office 365 nodrošina savu atjaunināšanu, tāpēc vienmēr pieejami tieši jaunākās programmu un rīku versijas.

Office 365 nodrošina savus lietotājus gan ar tiešsaistes rīkiem un programmām (piem. E-pasts (piešķirtā e-pasta adrese ir vienāda ar Office 365 lietotāja vārdu), kalendārs, Word Online, Excel Online, Sway, OneDrive, u. c.), gan dod iespēju instalēt jaunākās biznesa klases Office programmas (Word, Excel, PowerPoint, OneNote, Access, Publisher, Outlook, Skype darbam, InfoPath, OneDrive darbam) uz 10 ierīcēm (5 datoriem, iekļaujot MAC datorus) plus 5 mobilās ierīces (iekļaujot iPad un Android planšetdatorus). Tiešsaistes OneDrive datu krātuvē katram lietotājam ir piešķirta vieta 1 TB apjomā dokumentu, fotogrāfiju, audio, video u. c. informācijas glabāšanai un koplietošanai. Savukārt e-pasta satura glabāšanai katram lietotājam ir piešķirta vieta 50 GB apjomā.

Office 365 ietver arī universitātes mēroga komunikācijas platformu Skype for Business (Lync Mac datoros), kas ļauj pasniedzējiem un studentiem sazināties un sadarboties reālajā laikā: tūlītējā ziņojumapmaiņa, kalendārs tiešsaistes sapulču rīkošanai, web konferences ar diviem vai vairākiem dalībniekiem, virtuālā tāfele, tūlītējās aptaujas, darbvirsmas, izvēlētās programmas loga vai PowerPoint prezentācijas koplietošana, failu koplietošana, kopīga dokumentu rediģēšana reālajā laikā, u. c. iespējas.

Kā piekļūt Office 365?

Visiem RPIVA studentiem Office 365 pakalpojumam nepieciešami RPIVA Informācijas sistēmas (RPIVA IS) autentifikācijas dati (lietotāja vārds un parole), kas automātiski tiek piešķirti imatrikulācijas brīdī.

Visiem RPIVA IS lietotājiem automātiski tiek piešķirts lietotāja vārds formā “vards.uzvards”, “vards.otrs_vards.uzvards”, “vards.uzvards.otrs_uzvards”. Ja ir vairāki lietotāji ar vienādu vārdu un uzvārdu, tad lietotāja vārdam tiks pievienots skaitlis, piemēram, “vards.uzvards2”.

Savus autentifikācijas datus var uzzināt RPIVA Studentu apkalpošanas centrā (202. kab.), IT daļā (221. kab.) vai savas filiāles birojā.

Atšķirībā no piekļuves RPIVA IS vietnēm (RPIVA IS v.1.0, RPIVA IS v.2.1, e-Studijas), piekļuvei Office 365 savam lietotāja vārdam nepieciešams pievienot @rpiva.lv, tādējādi Office 365 lietotāja vārds ir tāds pats kā RPIVA piešķirtā e-pasta adrese (piem. vards.uzvards@rpiva.lv). Parole visos gadījumos ir viena un tā pati. Pēc autorizācijas datu saņemšanas no RPIVA, katram lietotājam vēlams nomainīt savu sākotnēji piešķirto paroli. To var izdarīt vietnēs RPIVA IS v.2.1 vai RPIVA IS v.1.0. Office 365 portālā paroles nomaiņa ir iespējama, bet nav vēlama.

Pēdējās izmaiņas veiktas 30.06.2017.   
SEB
Office 365
Nacionālā ziņu aģentūra LETA
Esfondi
KPFI projekti
null@rpiva.lv