(LV)  English  Latvian

Aktualitātes (arhīvs)


Meklēt pēdējos jaunumus.   

Meklēt jaunumus pēc atslēgvārda (vismaz 3 simboli)    

Meklēt jaunumus pēc datuma         

Atrasts 1 jaunums.


Nospiediet, lai palielinātu

Mīļie studenti! Cienījamie darbinieki!

Jau vairāk kā divus mēnešus, pēc pretlikumīga IZM paziņojuma presē par RPIVA likvidāciju un pievienošanu LU, mūsu studenti un darbinieki dzīvo paaugstināta stresa, neizpratnes un dezinformācijas apstākļos.
Neskatoties uz to, mēs – RPIVA studenti un darbinieki – esam sevi parādījuši kā vienotu, gudru un izcilu komandu.
Mūsu argumenti par RPIVA pastāvēšanu ir pamatoti uz faktiem un rūpīgu analīzi – tie ir neatkarīgu starptautisko ekspertu studiju un zinātniskās darbības novērtējums, finansiālā stabilitāte un studentu skaita pieaugums, neskatoties uz demogrāfisko situāciju valstī. Būtisks arguments ir cieša sadarbība ar reģioniem, tāpēc pret RPIVA likvidāciju iebilst 21 pašvaldība un Vidzemes plānošanas reģions. Esam iesnieguši dažādām valsts institūcijām tuvu pie 4000 atbalstītāju parakstus. Lepojos ar mūsu kolektīva vienotību kopējā protesta akcijā, iesniedzot parakstus un paužot savu nostāju pret haotisku un voluntāru IZM rīcību!
Priecājos, ka studenti aizstāv savas tiesības un protestē pret neizvērtētiem antidemokrātiskiem akadēmijas likvidācijas plāniem. Lepojos ar mūsu Studentu parlamenta un dejas pedagoģijas studentu kopīgi organizēto akciju Dejas performanci.
Neizpratni par sasteigtību, diskusiju trūkumu, lēmuma tiesisko un citu aspektu neizvērtēšanu pauž arī Latvijas Studentu apvienība, Latvijas izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība, Augstākās izglītības padome un citas institūcijas.
Ticu, ka dzīvojam tiesiskā un demokrātiskā valstī Latvijā!
Ticu, ka nav iespējams iznīcināt spēcīgāko augstskolu pedagoģijas jomā bez argumentiem, risku analīzes, tikai pamatojoties uz vārdiem “kaut kas taču ir jādara”, nosaucot to par reformu!
Likvidējot spēcīgāko nozarē, nav iespējama attīstība, pretēji tam, nozare stagnēs vēl vairākus gadus, bet kurš par to atbildēs? Joprojām ticu, ka “reformas reformu pēc” nevar tikt atbalstīta Latvijā, kura ir Eiropas Savienības valsts!
Mūsu spēkos ir parādīt, ka esam ieinteresēti kvalitatīvā augstākās izglītības reformā labākajā nozīmē atbilstoši Eiropas rekomendācijām! Kam, ja ne mums, būtu jābūt sarunu partneriem par iespējamajiem risinājumiem un sadarbības modeļiem pedagoģijas nozarē?  Diemžēl IZM ne pirms voluntārā lēmuma pasludināšanas, ne šobrīd mūs nedzird.
Mēs esam sevi parādījuši kā vērā ņemamu spēku, ar kuru jārēķinās! Tāpēc aicinu visus, kam ir būtiska akadēmijas nākotne, visus, kuri aizstāv demokrātiju un tiesisku valsti un kuri ir ieinteresēti augstākās izglītības plānveidīgā un pārdomātā reformā piedalīties 28.02.2017. plkst. 11.30. protesta mītiņā pie Ministru kabineta!
Vienmēr atceramies – KOPĀ MUMS VISS IZDOSIES!
Paldies, mīļie!
Rektore Daina Voita
 Datums: 2017-02-23 # Ievietots: 2017-02-23 # Izņemts: 2017-03-01 Id=3358    lasīt vairāk...
Pēdējās izmaiņas veiktas 27.02.2017.   
Investor in Excelence
SEB
Office 365
Nacionālā ziņu aģentūra LETA
Esfondi
KPFI projekti
null@rpiva.lv