(LV)  English  Latvian

ZIEMAS UZŅEMŠANA!

Ziemas uzņemšana

Katrs pats sava amata kalējs! Nāc izkal savējo – RPIVA! Video
Pagarināta Ziemas uzņemšana līdz 2017. gada 24. janvārim
 • profesionālā bakalaura studiju programmā Sākumskolas un pamatskolas mācību priekšmetu skolotājs (tālmācība)
 • profesionālā maģistra studiju programmās:
  • Pedagoģija (pilna laika studijas)
  • Mūzikas pedagoģija (pilna laika studijas)
  • Psiholoģija (pilna laika studijas)
  • Organizācijas vadība (nepilna laika studijas)
   lasīt vairāk...  Ievietots: 2016-11-28

2016./2017. studiju gada Ziemas uzņemšanas rezultāti

 • Pirmā līmeņa profesionālās augstākās izglītības Pirmsskolas izglītības skolotājs programmas reflektantus aicinām slēgt līgumus par studijām 2017. gada 20., 23. vai 24. janvārī.
 • Profesionālā maģistra studiju programmā Pedagoģija ir pagarināta uzņemšana līdz 24. janvārim. Uzņemšanas rezultāti tiks publicēti www.rpiva.lv 25. janvārī ap plkst. 16:00, līgumu slēgšana paredzēta 26. un 27. janvārī.
 • Profesionālā maģistra studiju programmā Mūzikas pedagoģija ir pagarināta uzņemšana līdz 24. janvārim. Uzņemšanas rezultāti tiks publicēti www.rpiva.lv 25. janvārī ap plkst. 16:00, līgumu slēgšana paredzēta 26. un 27. janvārī.
 • Profesionālā maģistra studiju programmā Psiholoģija ir pagarināta uzņemšana līdz 24. janvārim. Uzņemšanas rezultāti tiks publicēti www.rpiva.lv 25. janvārī ap plkst. 16:00, līgumu slēgšana paredzēta 26. un 27. janvārī.
 • Profesionālā maģistra studiju programmā Organizācijas vadība ir pagarināta uzņemšana līdz 24. janvārim. Uzņemšanas rezultāti tiks publicēti www.rpiva.lv 25. janvārī ap plkst. 16:00, līgumu slēgšana paredzēta 26. un 27. janvārī.
 • Profesionālā bakalaura studiju programmā Sākumskolas un pamatskolas mācību priekšmetu skolotājs ir pagarināta uzņemšana līdz 24. janvārim. Uzņemšanas rezultāti tiks publicēti www.rpiva.lv 25. janvārī ap plkst. 16:00, līgumu slēgšana paredzēta 26. un 27. janvārī.
 Ievietots: 2017-01-19

Nemētāsim tukšas, apmelojošas frāzes, domāsim par saviem cilvēkiem un novadu attīstību

„Studijas Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmijas (RPIVA) Cēsu filiālē ir mans ieguvums par visiem 100%” – tā ir šī gada RPIVA absolventes Lailas Virses atziņa un līdzīgu ir daudz gan no studentu, gan darba devēju puses.
   lasīt vairāk...  Ievietots: 2017-01-19

RPIVA: Izglītības ministrija nav spējīga formulēt reformu plānu

Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmija (RPIVA) uzskata, ka vakar notikusī iesaistīto pušu tikšanās augstskolā apliecina: Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) nav spējīga formulēt uz zinātniskiem vai vismaz loģiskiem argumentiem balstītu augstākās izglītības reformu plānu. Tāpēc akadēmija vēlreiz aicina ministriju atcelt lēmumu par RPIVA likvidāciju, to pievienojot Latvijas Universitātei, un pirms jebkādu reformu uzsākšanas veikt detalizētu pētījumu par Latvijas augstāko pedagoģisko izglītību.
   lasīt vairāk...  Ievietots: 2017-01-17

RPIVA Pedagoģijas fakultātes Dome: RPIVA pievienošana LU - Meli? Dezinformācija? Pārpratumi?

Prezentāciju skatīt "Lasīt vairāk..."
   lasīt vairāk...  Ievietots: 2017-01-18

RPIVA: Kārlis Šadurskis atkal publiski melo

Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmija (RPIVA) ir sašutusi, ka izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis pirmdien, 16. janvārī, Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta Panorāma" atkal atļāvies dezinformēt sabiedrību nolūkā panākt argumentus RPIVA pievienošanai Latvijas Universitātei. Ministrs raidījumā paziņoja, ka tieši RPIVA ir izvēlēta augstskolu konsolidēšanai, jo esot svarīgs "zinātniskais sniegums", un akadēmija pēdējo piecu gadu laikā, ministra vārdiem, esot "sastrādājusi akurāt 9 zinātniskās publikācijas" iepretim 1700 LU publikācijām.
   lasīt vairāk...  Ievietots: 2017-01-17

RPIVA mūzikas pedagogi: Vai Latvijā atgriežas Melnā bruņinieka laiki

Jēdziens nācija (latīņu val. natio – cilts, tauta) tiek definēts kā vienota politiskā, ekonomiskā sabiedrības struktūra. Tās locekļiem piemīt kopības un solidaritātes izjūta. Nācija ir nākamā tautas attīstības pakāpe, kad tā, sasniedzot noteiktas organizētības un vienotības pakāpi, spēj izveidot savu valsti. 
Pilnu rakstu lasi šeit
 Ievietots: 2017-01-17

Kāpēc IZM nolēma reorganizēt RPIVA – trešo lielāko augstskolu

Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) rīkotajā preses konferencē IZM Augstākās izglītības, zinātnes un inovāciju departamenta direktore Agrita Kiopa žurnālistiem teica, ka lēmumu par Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmijas (RPIVA) reorganizāciju pieņēma šā gada 2. janvārī IZM vadības sanāksmē. Kādēļ tik spējš un izlēmīgs solis? Vai Jaungada apņemšanos īstenošana dzīvē, kamēr tās nav aizmirsušās? Nebūt ne. Šajā pašā datumā RPIVA sagatavoja vēstuli „Par valsts finansētu studiju vietu skaitu 2017. gadā”, ko nosūtīja Ministru prezidentam Mārim Kučinskim, Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijai, IZM Augstākās izglītības, zinātnes un inovāciju departamentam, Latvijas Valsts prezidenta Tiesiskās vides pilnveides komisijai, Augstākās izglītības padomei; kopija tika nosūtīta Latvijas Rektoru padomei, Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrībai un Latvijas Pašvaldību savienībai. Vēstuli ir parakstījusi Irina Degtjarjova, kas tobrīd pildīja rektores pienākumus. Pilns raksts izglitiba-kultura.lv
 Ievietots: 2017-01-12

RPIVA labā ziņa – ir pārsniegti iepriekšējā gada Ziemas uzņemšanas rādītāji!

Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmija šogad Ziemas uzņemšanas kampaņu uzsāka ar stipriem vārdiem: "Katrs pats sava amata kalējs. Nāc izkal savējo pie mums!" Un ar gandarījumu varam secināt, ka akadēmijas studiju programmu piedāvājumam, profesionālajām iestrādnēm un augstajam novērtējumam ir pieprasījums, jo saņemto pieteikumu skaits salīdzinoši ar datiem par iepriekšējo gadu ir pieaudzis gandrīz 2 reizes (salīdzinot datus par astoto Ziemas uzņemšanas dienu 2016. un 2017. gadā).
   lasīt vairāk...  Ievietots: 2017-01-10

RPIVA rektore: Izglītības un zinātnes ministrija rīkojas mežonīgi

Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmija šodien informēja sabiedrību, ka neieradīsies uz Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) organizēto tikšanos, jo ministrijas rīcība, un tajā skaitā stils, kādā uzrakstīta uzaicinājuma vēstule, bija "nelikumīgi, un, es pat atļaušos teikt, mežonīgi," atzīst RPIVA rektore Daina Voita.
   lasīt vairāk...  Ievietots: 2017-01-09

LU nepiekrīt pievienot RPIVA nedemokrātiskā veidā

Latvijas Universitāte (LU) ir atteikusies piedalīties izglītības sistēmas reorganizācijā, kas notiek šādā formā un veidā, kā Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) ir uzsākusi komunikāciju par Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmijas pievienošanu LU. LU prorektors Valdis Segliņš paziņoja, ka neatbalsta nedemokrātisku augstskolu reorganizēšanu. Ar precīziem paziņojumu tekstiem iespējams iepazīties šeit RPIVA un LU paziņojums RPIVA vēstule IZM
   lasīt vairāk...  Ievietots: 2017-01-09

RPIVA aicina izglītības ministru atsaukt apgalvojumu par lēmumu reorganizēt RPIVA

Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmija (RPIVA) aicina Izglītības un zinātnes ministriju sadarbībā ar Latvijas augstskolām un Augstākās izglītības padomi izstrādāt pamatotu un mērķtiecīgu plānu Latvijas augstākās izglītības sistēmas sakārtošanai. RPIVA jebkurā laikā ir gatava konstruktīvam dialogam ar ministriju uz vienlīdzīgiem un saprotamiem spēles noteikumiem.
   lasīt vairāk...  Ievietots: 2017-01-05

RPIVA: Izglītības ministrija melo sabiedrībai un tracina esošos un topošos studentus

Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) paziņojums par to, ka it kā pieņemts lēmums par Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmijas (RPIVA) reorganizāciju, pievienojot to Latvijas Universitātei, ir klaji maldinošs un atgādina apzinātu nomelnošanas kampaņu augstskolas reputācijas graušanai. Lēmumu par augstskolas reorganizāciju atbilstoši Latvijas Republikas likumiem ir tiesības pieņemt tikai Ministru kabinetam. IZM nekādā veidā nav brīdinājusi RPIVA par šāda lēmuma gatavošanu un nav konsultējusies par iespējamajiem reorganizācijas modeļiem, lai gan jau ir sākusies studējošo ziemas uzņemšana.
Demokrātiskā sabiedrībā šāda rīcība ir klaji nepieņemama. IZM šādi tracina gan topošos, gan esošos augstskolas studentus, gan pasniedzējus, gan visas tās Latvijas novadu pašvaldības, kuru iedzīvotājiem ir iespēja apgūt profesiju RPIVA filiālēs.
   lasīt vairāk...  Ievietots: 2017-01-04

LIVA: Radies iespaids, ka ministrija ķērusies pie RPIVA reputācijas graušanas

Latvijas Izglītības vadītāju asociācija (LIVA) aicina Izglītības un zinātnes ministriju (IZM) atteikties no sasteigtās un speciālistu vidū neizdiskutētās ieceres par Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmijas (RPIVA) likvidēšanu, pievienojot to Latvijas Universitātei (LU). Lasīt vairāk. Ziņu aģentūra LETA, 6.janvāris, 16:13
 Ievietots: 2017-01-12

LIZDA ir pret sasteigtu lēmumu pieņemšanu saistībā ar IZM ieceri RPIVA pievienot LU

Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA) uzskata, ka Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) iecere pievienot Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmiju (RPIVA) Latvijas Universitātei, tiek virzīta nekorekti, bez konsultēšanās ar augstskolas vadību, kā arī bez racionāliem argumentiem.
   lasīt vairāk...  Ievietots: 2017-01-04

Ziemas uzņemšana Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmijā!
Katrs pats sava amata kalējs. Nāc izkal savējo - RPIVA!

Tā ir lieliska iespēja jauno gadu iesākt ar labām pārmaiņām - studijām! Šodien, 2. janvārī RPIVA ir sākusies Ziemas uzņemšana vairākās studiju programmās. Uzņemšana notiek maģistra studiju programmās "Pedagoģija", "Mūzikas pedagoģija", "Psiholoģija" un "Organizācijas vadība", pirmā līmeņa profesionālās augstākās izglītības studiju programmā "Pirmskolas izglītības skolotājs", kā arī līdz 14.01. turpinās pieteikšanās tālmācības studijām Profesionālā bakalaura studiju programmā "Sākumskolas un pamatskolas mācību priekšmetu skolotājs".
   lasīt vairāk...  Ievietots: 2017-01-02

Katrs pats sava amata kalējs - izkal savējo tālmācībā!
Uzņemšana pedagoģijas tālmācības studijās līdz 14.  janvārim.

Mūsu tautas paruna vēsta, ka savu laimi, tātad arī amatu, mēs sev varam izkalt tikai katrs pats! Tāpēc aicinām izmantot unikālu iespēju un līdz 14. janvārim pieteikties pedagoģijas tālmācības studijām! RPIVA sadarbībā ar Liepājas Universitāti izveidojusi programmu, kura piedāvā iespēju apgūt skolotāja profesiju, atrodoties savās mājās ne tikai Latvijā, bet arī ārzemēs. Lai studētu Jums ir nepieciešams dators ar interneta pieslēgumu un iespēju sazināties skaipā, jo studiju process notiek tiešsaistē.
pieteikties...   lasīt vairāk...  Ievietots: 2017-01-02

RPIVA Kuldīgas filiāles Mīlestības pasākums

Cilvēki Ziemassvētku laikā kļūst labestīgāki, dāsnāki un atvērtāki pasaulei, vēlas iepriecināt savus līdzcilvēkus, izdarīt ko ļoti labu un palīdzēt kādai noskumušai sirsniņai. Iepriekšējos gados arī mēs, RPIVA Kuldīgas filiāles darbinieki un studenti, īstenojām labos darbus, palīdzot bērniem, kuri aug ne tik dāsnos apstākļos kā gribētos un kuriem pietrūkst ne tikai sirds siltuma, bet arī bērnības Ziemassvētku pārsteiguma. Apciemojām arī vecus, vientuļus cilvēkus, kuriem mūsu ierašanās vien sarausa asaras acīs, jo kāds par viņiem ir iedomājies… Arī šogad ikviens filiāles darbinieks un students tika aicināts dāvāt savu sirds siltumu un palīdzēt radīt Ziemassvētku brīnumu Kuldīgas novada ģimenēs, kurās mēs tikām ļoti gaidīti un kuru apzināšanu mums palīdzēja veikt Kuldīgas novada pašvaldības Sociālais dienests.
   lasīt vairāk...  Ievietots: 2016-12-27

Veiksmīgs sākums RPIVA sadarbībai ar Saksijas Lietišķo zinātņu universitāti Vācijā.

16. decembrī, pamatojoties uz Saksijas Lietišķo zinātņu universitātes (DPFA Hochschule Sachsen) Senāta š.g.12. jūlija lēmumu, kas pieņemts atbilstoši Saksijas Augstākās izglītības likumam, RPIVA rektorei Dainai Voitai un profesorei Gunai Svencei svinīgā ceremonijā Leipcigā tika piešķirts Goda Profesora tituls. Svinīgajā ceremonijā D.Voita un G.Svence nolasīja goda lekcijas senatoriem un studentiem par RPIVA starpdisciplinārajiem pētījumiem psiholoģijā, pedagoģijā un neirozinātnē. Senatori bija patiesi ieinteresēti RPIVA jaunākajos pētījumos un atzina, ka aplūkoto pētījumu virziens ir aktuāls arī viņu universitātē. Savukārt studiju akadēmiskās grupas investors un īpašnieks, ekonomikas profesors Klauss Diets (Klauss Dietz) atzīmēja, ka viņu ieinteresējuši pētījumi, un viņš saskata investīciju iespējas kopīgu projektu realizācijā, jo abu augstāko izglītības institūciju stratēģiskie virzieni saskan.
   bildes...   lasīt vairāk...  Ievietots: 2016-12-21

Alūksnes filiāles Ziemassvētku labdarības akcija "No sirds uz sirdi"

20. decembrī RPIVA Alūksnes filiāles studenti un darbinieki devās tradicionālajā labdarības akcijā "No sirds uz sirdi" uz Alūksnes slimnīcas Bērnu nodaļu. Studenti un darbinieki bija sarūpējuši galda spēles, grāmatas - gan krāsojamās, gan lasāmās, rotaļlietas, saldumus, kā arī sašuvuši slimnīcas atpūtas istabai saulainus aizkarus. Mazie pacienti un medicīnas personāls bija ļoti iepriecināti un teica sirsnīgu paldies par dāvanām un ilggadējo sadarbību. RPIVA Alūksnes filiāles kolektīvs novēl visiem labestības pilnus Ziemassvētkus un sirsnīgi sveic kolēģus Rīgā un filiālēs ar vārdiem - Lai allaž kāds prieks kā eņģeļa mats sien dvēseli zvaigznes starā! Lai Ziemassvētki un Jaunais gads dod sirdij mīlestības tik daudz, ka paši, gluži kā eņģeļi, to citiem dāvināt varam!
   bildes...  Ievietots: 2016-12-21

Iespēja pieteikties Ungārijas valsts stipendijām

Ungārijas fonds Tempus Public Foundation aicina pieteikties Ungārijas valsts stipendijām, lai studētu vai veiktu pētniecības darbu Ungārijas augstskolās. Pieteikšanās termiņš – 2017. gada 30. janvāris. Detalizētāka informācija pieejama: šeit
 Ievietots: 2016-12-13

Investor in Excelence
SEB
Office 365
Nacionālā ziņu aģentūra LETA
Esfondi
KPFI projekti
null@rpiva.lv